Kennel Rogerwiek E pesakonna sünnipäev

23.september 2006 oli mitmes mõttes tähtis päev - Eestile valiti president, algas sügis ja kennel Rogerwiek E pesakond sai aastaseks. Sel puhul korraldasime oma järglastele ja nende sõpradele sünnipäevapeo paljudele juba tuttavas Laoküla Merelaagris. Ilmaga meil vedas, "kõrgemalt poolt" tellitud ilus ilm püsis terve päeva.

Sünnipäevalastest tuli kohale suurem enamus - Donna, Thekla, Stefi, Timmy, Stan ja Skipper. Lisaks päevakangelastele olid kohal veel nende ema Sophie ja vanaema-vanaisa Leedi ja Chap. Sugulastest olid kohal ka tädi Tiffany ja ema poolõde Demi. Lisaks oli tulnud ka sünnipäevaliste ja nende sugulaste sõpru - Dipa, Duncan, Sally ja 3-kuune bernhardiinibeebi Breston. Viimane osutus väga põnevaks huviobjektiks, keda kordamööda siit- ja sealtpoolt uudistamas käidi. Selline imelik laiguline kutsikas, kes aastaste sünnipäevalastega pea ühte mõõtu oli. Ju nad teda mingiks “värviveaga gigantkuldseks” omas mõttes pidasid J

Sünnipäevalapsed vasakult: Donna, Stefi, Thekla, Timmy, Sophie-emme, Stan ja Skipper

Tänu kohaletulnud inimloomadele sai sünnipäevalaud rikkalik, mitut-setut sorti kooke olid perenaised ohtralt kokku kandnud, lisaks veel muud head-paremat.

Kui kõik pidulised olid kohale saabunud, jagasime sünnipäevalastele nende kingid laiali. Igaüks sai nööri otsa kinnitatud tennispalli, millega saab vahvalt aega veeta nii üksi hullates kui peremeest palli loopima “terroriseerides”.

Üritust alustasime tutvumismänguga - üritasime ära arvata üksteise töökohad ja ametid. Selleks kirjutas igaüks oma ameti ja töökoha eraldi paberitükile ja viskas paberid loosiurni. Sealt siis sai omale loositud üks amet ja üks töökoht, millele siis üritati õige inimene "külge" leida.

Mõnusale muidumöllamisele lisaks toimus ka eri sorti võistlusi, kus läbi mängu sai retriiverile omaseid instinkte proovile panna. Välja oli tarvis selgitada Päeva Parim Nina, Kiireim Käpp ja Parim Tooja. Võisteldi usinalt ja lõbu oli laialt nii koertel kui nende juhtidel. Esikohtadele jagasime diplomid ja auhinnad, maiuse osalemise eest said kõik kahe-ja neljajalgsed võistlejad. Esimesed kolm kohta igal alal olid järgmised:

Kiireim käpp: I - Rogerwiek Legends Of The Fall (Timmy)  II – Rogerwiek Dedicated Demeter (Demi); III - Rogerwiek Hurricane Katrina (Stefi)

Parim nina: I - Rogerwiek Dedicated Demeter (Demi); II – Rogerwiek Blossom Of Fern (Sophie); III – Rogerwiek Queen Of Rain (Donna)

Tulbim tooja: I – Delibes’s Countryboy Chap (Chap) koos Judithiga ja Rogerwiek Hurricane Katrina (Stefi) koos Alinaga; II - Rogerwiek Blossom Of Fern (Sophie) koos Kristaga; III - Rogerwiek Legends Of The Fall (Timmy) koos Heleniga; Eriauhind - Rogerwiek Queen Of Rain (Donna) koos Mariettaga.

Parima Nina väljaselgitamiseks loopisime pakendis koeramaiuseid põllule. Ilmnes, et pakendid olid liiga korralikult suletud. Koerad eelistasid vaakumpakkidele selgelt põllult õhkavaid jäneselõhnu taga jahtida. Kõik pakendid tõi ära Chap, kes siiski kohtade arvestuses ei osalenud, andes väärika isasena oma järglastele võimaluse võistelda. Lõpuks said siiski kõik maiused põllult kokku korjatud. Peremehele kätte toodud maius jäigi koerale auhinnaks.

Kiireima Käpa väljaselgitamiseks rivistasime koerad joone taha koos ühe pereliikmega, kes koera kinni hoidis. Pere teine liige läks finishijoone taha. Stardikäskluse peale lasti koerad lahti ja finishis seisvad omanikud hakkasid oma lemmikuid enda juurde kutsuma. Spurt oli võimas ja koertel jooksust lõbu laialt. Kohtunikel oli ainult tegu, et kolm esimest ära märgata.

Kiireima käpa väljaselgitamine

Ka lastele oli oma harjutus - nad pidid koeraga jooksma ja koera seisma panema nagu näituseringis nõutakse. Kõigepealt loosis iga laps omale koera ja üritas temaga siis näitust mängida. Siin oli väga raske kohti välja anda, sest kõik olid väga tublid ja said edukalt ülesandega hakkama. Kõiki lapsi võis premeerida nimelise diplomiga Tubli Koerajuht.

Lisaks panime koerte peremehed proovile oma koera äratundmises, seda kinni seotud silmadega ja ainult koera pead katsudes. Siinkohal kiitus kõikidele! Mitte keegi ei jäänud oma koera äratundmises hätta. Stani perenaine otsis kinnisilmi nendega kaasas olnud Stani sõber Duncanit. Kõigepealt tundis ta ära Stani ja siis ka Duncani. Väga tubli!

Stani perenaine Duncanit otsimas

Tublima tooja väljaselgitamine kujunes kõige raskemaks, kuna päev kiskus õhtusse ja kõik neljajalgsed pidulised olid ennast päris tühjaks jooksnud. Ära tuli tuua väga ebaharilikke asju, mida tavaliselt kodus puutuda ei lubata ja seda mitte oma peremehele, vaid loosiga saadud koerajuhile. Toomiseks olime valinud erinevaid materjale - veekindlast riidest dummy, riidest sokk, plastmassist käsihari, puidust taignarull, kummist kaloss ja plekist kommikarp. Dummyt ei peljanud keegi tuua. Sokki haarati ka usinasti hambusse. Taignarulligi võeti hoolimata selle raskusest päris mitu korda tassida. Plastmassist hari ei tekitanud ka koertes nii suurt võõristust kui oletasime. Keerulisem lugu oli kalossiga ja täiesti "kandmatuks" osutus plekist kommikarbike. Kõik esemed tõi puhtalt ära Chap. Donna jäi silma seetõttu, et haaras hambusse ka põlatud plekk-karbi. Veel jäi sel võistlusel silma Donna noor peremees Andreas, kes omale loosiga oli koeraks Demi saanud. Tema oskas koeraga väga hästi kontakti saavutada ja koera tööle innustada, tubli töö!

Sophie taignarulli toomas

Mängude ja võistluste vahel said koerad omavahel möllata ja ennast meres kastmas käia.. Viimased peolt lahkujad tegid veel enne ärasõitu ühisujumise ja pulkade veest välja toomise.

 Suur suur tänu kõigile, kes kohale tulid ja peo nii toredaks muutsid!

 

Kogu seltskond. Koerad vasakult: Tiffany, Sophie, Stan, Stefi, Thekla, Chap, Dipa, Leedi, Timmy, Donna, Demi, Duncan, Skipper, Sally ja nende peremehed-naised

Argo pildid    Krista pildid    Heleni pildid

 

Krista Tooming                                                                       Reet Tutt

Kennel Rogerwiek                                                                  Delibes’s Countyboy Chap

http://www.rogerwiek.com                                                    http://www.hot.ee/chapik